Giyinme Odası Nasıl Olmalı ?

Giyinme odalar evleri büyük veya çok fazla kıyafeti olan kişilerin tercih ettiği alanlardan birisidir. Giyinme odası, hazırlanmaya görünüme ve düzene önem veren kişiler için oldukça önemlidir. Giyinme odalarında giysiler , ayakkabılar , çekmeceler , askılıklar vb. gibi alanlar mevcuttur. Giyinme odamızı dekore ederken nelere dikkat etmeliyiz ? Giyinme odası nasıl olmalıdır ? Gibi tüm sorularınızı bu yazımızda inceleyelim.

Giyinme Odası Nasıl Olmalıdır ?

 
  • Dolaplar Kapaksız Olmalıdır.

Giyinme odalarımızda dolaplarımız kapaksız olmasına özen göstermeliyiz. Kapaksız dolaplar ile şık ve dolu bir görüntü elde edebilirsiniz. Giyinme odalarımızd sadece kıyafet , aksesuar vb şeyler olacağı için kapaklı dolaplar odanın boş görünmesine neden olabilir.

  • Kıyafet Düzeni Oluşturulmalı
Giyinme odaları dolapları kapaksız olacağı için kıyafet düzeni oldukça önemlidir. Kıyafet düzeninizi yaparken renge , modele göre ayırabilirsiniz. Dolap düzenini özen göstermeliyiz . Çünkü karmaşık bir görüntü oluşursa giyinme odalarımız kötü gözükebilir.

 
  • Raf Çok Olmalıdır.
Giyinme odalarımızda çokça raf olmalıdır. Kıyafetlerimizin yanı sıra ayakkabı , çanta ve aksesuarlarımızı da yerleştireceğimiz bu dolaplara fazlaca raf yapmalıyız.

 

  • Askılık Olmasına Özen Gösterin.
Askılıklara önem vermeliyiz. Uzun kıyafetlerimizi , kısa kıyafetlerimizi uygun alanlara asarak göz yormadan estetik bir görünüm kazanırız.
 
 
  • Aksesuarlarınız için Farklı Alan Oluşturun.
Aksesuarlarımız için giyinme odalarımızda farklı alanlar yaratmalıyız. Saatlerimizi farklı bir çekmeceye , takılarımızı farklı bir yere koyarak hem karışıklığı önlemiş olur hemde aradığımız aksesuarı daha kolay bulabiliriz.
 
 
  • Kendinize Oturma Alanı Yaratın
Giyinme odalarımızda kıyafetlerimizi kombinlerken kendimize oturma alanı oluşturmalıyız. Şık bir koltuk veya puf terci edebilirsiniz.
 
 
  • Aynalar Yer Verin.
Bir giyinme odasında boy aynası mutlaka olmalıdır. Giyinme odalarınızda kullanacağınız şık boy aynası sayesinde kıyafetlerinizi denediğinizde rahatlıkla görebilir ve ortama görsellik estetiklik kazandırır.

Yorum bırakın

Scroll to Top